10 nechutných faktů o jídle, co jsme možná netušili

16. srpna 2017 v 13:24 | Aisha.Jayne |  Zdraví a životní styl

Pravdivý článek převzala jsem ho z jedné stránky zdroj na konci článku. Už dávno nejím ve fastfoodech a i nadále vím že jíst nebudu a proč protože to co tam dávají a z čeho to je a když to vím tak mi je zle a jk je tu napsané ne jen v McDonaldu ale i dalších jsou přimíchávány různé věci které lidi radši vědět ani nechtějí a proč protože jim to chutná ale proč to lidem tak strašně chutná co tam dávají ??? že by nějakou příměs kvůli které máte chuť na další ? Být vámi dávám si pozor.......


10. - Milkshake z McDonalds obsahuje 50 umělých příchutí


10 nechutných faktů o jídle, co jste neznali

Víte, proč jsou milkshaky z Mekáče tak neskutečně dobré? Protože jde o speciálně vyšlechtěný vynález chemiků. To, co pijete, jsou obarvené chemikálie speciálně vytvořené tak, aby vám děsně moc chutnaly a chtěli jste pak těch chemikálií víc, víc a ještě víc.

Podle všeho jsou prostě opravdové jahody moc drahé, takže v McDonalds používají 50 různých chemických příchutí, které nakombinují tak, abyste měli pocit, že jíte skutečnou jahodu.

Mezi těmi chemikáliemi je například octan ethylnatý, který se používá třeba i na lepidla nebo odstraňovač laků na nehty. Pak jsou tam chemické látky, co se používají do esenciálních olejů nebo staré dobré rozpouštědlo.09. - Z tohohle se dělají kuřecí nuggetky


10 nechutných faktů o jídle, co jste neznali

Tahle úžasná hmota, která vypadá jako radioaktivně zmutovaná albínská krajta, je ve skutečnosti základ pro spoustu jídel, co si pak ve fastfoodech dáváte. Třeba zrovna staré dobré Chicken McNuggets.

Takhle totiž vypadá mechanicky separované kuřecí. Víte, co je mechanicky separované kuřecí? Velice krásně to na jednom videu ukazuje Jamie Olivier. V podstatě vezmete ty nejhorší kousky kuřete, rozmixujete je na brutální kaši, přidáte spoustu chemikálií, dochutíte a tradááá, tu věc pak osmažíte. Chicken McNuggets jsou na světě.

V drůbežím separátu není moc masa. Jsou tam kosti, kůže, všechno. McNuggets jsou prostě tvořeny tím, co zbude poté, co se z kuřete oddělí kvalitní maso. Celá ta rozmixovaná ingredience, co vznikne, je většinou prolezlá bakteriemi, takže se pročišťuje pomocí amoniaku. Výsledek pak chutná hnusně, takže se přidají umělá dochucovadla. No a pak, protože je výsledek divně růžové barvy, se to všechno musí obarvit pomocí umělých barviv, aby výsledek vypadal jako normální maso.08. - Výměšky brouků jsou v bonbónech


10 nechutných faktů o jídle, co jste neznali

Šelak je speciální přídavek, který se používá na to, aby se něco hezky lesklo. Šelak bývá například na nábytku ze dřeva, aby krásně blyštil. No, a pak se používá také do různých jídel.

Znáte jelly beans? Takové ty strašně dobré fazolky, kde každá má jinou příchuť? Možná byste se měli podívat pořádně na obal. Jejich lesk také způsobuje šelak.

A co to je ten šelak? Kde se bere? No, to možná raději vědět nechcete. Šelak se získává z výměšků červce lakového, což je brouk, který se vyskytuje převážně v Thajsku. Ano, čtete správně. Z hovínek.07. - V salámech jsou viry


Potravinové společnosti dlouho hledaly způsob, jak bojovat s nezdravými mikroby, které se objevují v upravených masových produktech jako jsou salámy nebo párky. Před pár lety pak bylo povoleno s těmito mikroby bojovat dost zvláštním způsobem. Do salámů a párků se totiž už mohou přidávat bakteriofágy.

Bakteriofágy je obecný název pro vir infikující bakterie.

Takže potravinové společnosti v salámech a párcích bojují proti mikrobům tím, že tam dají další viry, které ty mikroby zabijí a tím zvýší trvanlivost.06. - Nebýt jediné ingredience, pití Coly by ve vás vyvolalo zvracení


Kdysi dávno byla součástí Coca Coly opravdová koka, ze které se dělá kokain. Ta už tam spoustu let (bohužel) není, ale pořád je tam dost ingrediencí k tomu, aby vás v podstatě trochu zfetovala.

Každá plechovka koly obsahuje deset čajových lžiček cukru. DESET. To je sto procent vaší doporučené denní dávky cukru. Za normálních okolností by ve vás takový náhlý příval cukru do těla vyvolat automaticky zvracení, ale Coca Cola není hloupá. Mohli by sice dát cukru do svého pití méně, ale díky tomu množství cukru vám to pití tak moc chutná a chcete si ho neustále kupovat.

Takže tam nechali to množství cukru, ovšem přidali do koly kyselinu fosforečnou, což je ingredience, která tu sladkost zmírní na takovou úroveň, že už vašemu tělu nevadí.

Výsledek? Profit!

05. - V burákovém másle můžete najít brouky a chlupy z potkanů


Za hranicemi existují zákony, které dovolují, aby ve 100 gramech burákového másla mohlo být zhruba 30 fragmentů brouků. Ne, vážně, třeba takhle to mají napsáno v regulacích v Americe. Také tam někdo spočítal, že ve 100 gramech burákového másla je v průměru jeden chlup potkana.

Ještě, že se v Čechách moc nejí burákové máslo. A podobné statistiky na naše játrové paštiky naštěstí neexistují. Žijeme v blahé nevědomosti.04. - Plátkový sýr obsahuje méně než 50 procent skutečného sýra


10 nechutných faktů o jídle, co jste neznali

Když si kupujete naporcovaný zabalený sýr, mělo by se to spíš jmenovat "substance lehce připomínající sýr".

Každý tavený sýr totiž obsahuje různé chemikálie, umělé příchutě a adiktiva, která jsou spolu se skutečným sýrem v poměru asi 50 na 50.

Takže když si kupujete levný sýr, z dobré poloviny si pochutnáváte na chemikáliích.03. - Saláty ve fastfoodech obsahují chemikálie používané v nemrznoucích kapalinách


Jdete do fastfoodu a chcete si dát "něco zdravého"? Určitě si dáte salát, jehož dresing má samozřejmě víc kalorií, než když si dáte Big Mac, ale o tom ani tak mluvit nechceme. Zaměříme se spíše na ty křupavé, čerstvě vypadající saláty.

Ty saláty totiž nejsou čerstvé. Vypadají tak, ale nejsou. Aby ale vypadaly jako čerstvé, je na ně nanášen propylenglykol. To je chemikálie, která se jinak používá ke spoustě dalších věcí - například v nemrznoucí kapalině, je součástí deodorantů a podobně.

V koncentrovaném množství způsobuje podráždění očí a kůže.02. - Průměrný návštěvník fastfoodů spořádá 12 pubických chlupů ročně


10 nechutných faktů o jídle, co jste neznali

Minimálně jednou za život se vám určitě stalo, že jste měli v nějaké restauraci v jídle vlas. Občas se to prostě stane a kuchařovi vypadne. Je nepříjemné, když ho musíte vytahovat z pusy, kde vám smotá jazyk do kozelce a utvoří uzlíček na stoličce, ale dá se to přežít.

Problém je, když to není vlas. Problém je, když jde o chlup. O chlup z míst, která rozhodně nechcete, aby se dotýkala vašeho jídla. No, a kde dělá spousta mladých, rozjívených lidí, kteří jsou schopni své čerstvě rozrostlé strniště rozprašovat na vašeho Cheese? Ano, správně, ve fastfoodech. Dělají tam za 15 tisíc čistého i o víkendech, takže si musí ty šichty přeci nějak zpestřit, ne?01. - Chicken McNuggets obsahují hovězí


10 nechutných faktů o jídle, co jste neznali

Sestra šéfredaktora JPM odmítá jíst hovězí maso, protože má ráda kravičky. Nevadí jí ovšem pojídat kuřecí maso, protože kuřata nevypadají ani trošku roztomile, takže to má jasnou logiku. Ráda si tedy pochutnává na Chicken McNuggets u McDonalda. Chudinka ovšem nemá ani tušení, že i kuřecí nuggety obsahují hovězí maso.

Stejně tak jsou prvky hovězího masa například v kuřecím sendviči od KFC.

Zjistilo se to rozborem na jedné americké vědecké fakultě. Ti si prošli, z čeho všeho se skládá Chicken McNuggets a nespokojili se s tím, že McDonalds uvádí v jednom bodě pouze nicneříkající "extrakty" nebo "esence". Právě součástí těchto tajemných věcí je podle nich hovězí maso, které má zvýraznit chuť.

Takže nejenže muselo umřít kvůli nuggetám kuře. Musela umřít i kravička!

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Zajímáte se o zdraví

Ano
Ne
Trochu

Komentáře

1 Magicmax Magicmax | Web | 16. srpna 2017 v 13:34 | Reagovat

Tohle je naprosto šokující článek! :o Největší šok jsem dostal z té Coca-Coly. Fůůůůj. Ale nejvíce pohoršující bylo až to poslední! :( Hrozný, že jsou mezi námi lidi, co poropašovali do kuřecích nugetek hovězí!!!! Já, já, já tomu ani nechci věřit. :/
d
Díky ti moc za publikaci článku! :)

2 aishajayne aishajayne | E-mail | Web | 16. srpna 2017 v 13:53 | Reagovat

[1]: Právě proto sem to tu dala protože je to hrůza a o coca-cole se ví když se používá i na rezavé šrouby aby povolily a nebo to vylili do wc a povolil vodní kámen tak bůh ví co to dělá v naššém žaludku asi nic moc dobrého.:( :( :( Taky bych byla ráda kdyby to pravda nebyla ale ne jen tyhel věci jsou špatné hodně je jich v pultech obchodů :(
Není za co, právě proto když najdu něco zajímavého a vím že to lidem pomůže tak to sem dám :) :) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama