Potravinářskému průmyslu nelze důvěřovat

16. srpna 2017 v 15:54 | Aisha.Jayne |  Zdraví a životní styl
Více cukru než tyčinky Twin a více tuku než cheesburger? Podle zprávy lékařské neziskové organizace (Physicians Committee for Responsible Medicine's, PCRM) jídla, která fastfoodoví prodejci označí jako "zdravá," obsahují vyšší obsah tuků, soli anebo cukru, než by většina konzumentů měla sníst za celý den. Výborným příkladem takového jídla je McDonald's Fruit & Maple Oatmeal (ovesná kaše s ovocem a javorovým sirupem). Tato kaše má více kalorií než hamburger a více cukru než mnohé candy bars - tyčinky. Fast food průmysl se snaží zneužít důvěřivosti kupujících, které láká označením "bez tuků" anebo "nízkokalorické," ale přitom mnohé z nabízených potravin obsahují nadměrná množství cukru, soli a tuků, jež zvyšují riziko vzniku obezity, nemocí srdce, rakoviny a diabetu.
Zdroje a odkazy


PharmDr. Margit Slimáková

I přesto, že je opakované prokazováno, že potravinářský průmysl klame, se vytrvale snaží přesvědčovat veřejnost o tom, že mu záleží na našem zdraví. Neustále se tlačí do pozice znalce zdravého stravování, o kterém nás chce poučovat, a to s jeho vlastní vhodně upravenou verzí výživy. Ve skutečnosti je základním cílem potravinářského průmyslu co nejvíce vydělávat, čehož lze nejlépe dosáhnout prodejem levných, nezdravých, průmyslově upravovaných potravin, ať jsou prezentovány s jakýmikoliv tvrzeními. Samoregulace a průmyslem vymyšlené označování potravin je více pohádkou o kouzelných vílách (nabízejí nám to, co si prý přejeme), než skutečností.


Pozn. Aisha : Myslím si že kdyby lidé nekupovali podle ceny ale snažili se kupovat jídlo a všechno co kupují za dobrou cenu ale kvalitnější a kontrolovali složení co tam je tak by časem tyto věci vymizely ale pokud budeme nakupovat takhle a bude odbyt tak se to nikdy nezmění a bude to pořád stejné a myslím si že jako lide tady tohle opravdu nechceme jíst JEDY ale to právě děláme jíme je a pak se divíme že nám není dobře nebo že sme o pár kilo těžší zamysleme se nad sebou co jíme a jestli to nezdravé jídlo opravdu potřebujeme myslím že ne stačí si to jen uvědomit :) Já sem se začala zabývat tím co jím a opravdu se cítím lépe a tolik ani neutratím a přitom jím zdravěji než předtím zkuste to taky udělejte si rozvrh a podle toho se zkuste řídit.......

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama