Stonehenge – magické kameny

21. srpna 2017 v 16:54 | Aisha.Jayne |  Esoterika

london-20304_1280

Stonehenge je prastará megalitická, kultovní kruhově uspořádaná kamenná stavba. Je symbolem Velké Británie, nachází se poblíž Salisbury. Stonehenge je symbolem pohanství, keltských tradic a rituálů, uctívání Slunce a země, symbolem starověké astronomické observatoře. Dodnes se u magického kamenného kruhu, obklopeného tajemnou aurou, vypovídající o dávných časech, schází lidé k oslavám pohanských svátků. Výjimkou není ani keltský svátek Beltaine (svátek čarodějnic). Toto místo se vždy promění a jakoby splyne s časem zapomenutého dávnověku, je obklopeno emocemi tradičně oděných návštěvníků v keltských a druidských kostýmech, kteří sem přicházejí oslavit přírodu, jaro, posvátnou sílu Slunce a probouzející se země.
Na posvátném místě Stonehenge se každoročně konají slavnosti letního slunovratu


stonehenge-540459_1280


Časopis Spirit: "Stonehenge - kameny nejsou místní, předpokládá se, že byly dopraveny z tři sta dvacet kilometrů vzdáleného Walesu. Nikdo si dodnes neumí představit, jak vlastně bylo s kameny manipulováno, skrývají se za tím magické síly? Nebo jsou snad kamenné kruhy dílem obrů? Na jednotlivých kamenech se nachází pozůstatky různých rytin a kreseb, symbolů, například v podobě spirál, dýk, seker… Rituálních ornamentů vytesaných do kamene zde najdeme desítky, některé odhalili vědci až za použití laserové techniky, za uplynulá tisíciletí již není možné odhalit je pouhým zrakem.
Podobných kamenných kruhů najdeme napříč celou Evropou více."


stonehenge-741485_1280


Časopis Spirit: "Inženýrům v Curichu se podařilo zdvihnout do výšky předměty a manipulovat s nimi, aniž se jich dotkli. Zvládli to díky zvukovým vlnám. Vytvořili senzory, které generují zvukové vlny (na úrovni 24 Khz, což je těsně nad hranicí normální slyšitelnosti člověka). S jejich pomocí dokážou uvést do stavu levitace i poměrně těžké věci…"
stonehenge-375850_1280stonehenge-165247_1280


Anglie, Bílý kůň Hill


horse-165792_1280


Keltský kříž


cross-66709_1280Kamenný kruh: Holašovice u Českých Budějovic.

holasovicky-kruh-018

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama