Změněné stavy vědomí

21. srpna 2017 v 17:54 | Aisha.Jayne |  Esoterika


abstract-1231870_1920

Článek odjinud: autorem článku je Ing. Josef Schrötter, odborník zabývající se například alternativní medicínou, psychotronikou, automatickou kresbou, a geopatogenními zónami.

Autor ve svém článku uvádí: "Ve změněném stavu vědomí můžeme dosáhnout řady schopností a dokonce léčebných procesů. Otázkou je, jak se do takového stavu můžeme dostat a zda tyto pokusy nejsou nebezpečné."
Způsoby dosažení změněného stavu vědomí jsou následovné:


"Konzumace psychoaktivních látek (drog), spontánnost - přijde to samo a zničeho nic, meditace, vnímání uměleckého díla, vztah s jinou osobou, spirituální nebo náboženský prožitek, extáze, migréna, bubnování, aplikace konopných přípravků, kombinace bolesti a spánkové deprivace, hypnóza, psychowalkman, pouhé přání - myšlenka, dýchací techniky, monotónní zpěv, hladovka aj.

Dříve to byla technika především šamanů a medicinmanů. Do těchto stavů se cíleně také dostávají jogíni, ale i křesťanští mystici. Ať se to naší vědecké komunitě líbí či nelíbí, náš organismus funguje jako přijímač a vysílač. V oblasti psychotroniky vždy zdůrazňuji, že se jedná o práci s energií a informacemi - energoinformační proces. V běžném stavu náš organismus přijímá a dekóduje určitou frekvenční oblast. Pokud se ovšem dostaneme do změněného stavu vědomí, pak se tato oblast rozšiřuje nebo zužuje s větší citlivostí. Na základě toho jsme schopni se pak napojit někam nebo na něco a získávat odtud informace, obrazy. Při těchto procesech výzkumníci experimentovali s různými rytmy a ukázalo se, že nejpůsobivější je tep srdce 48 nebo 50 za minutu.

singing-bowl-233989_1920

K nejstarším technikám k navození stavu změněného vědomí patří bubnování, zpěv a hudba


Vztah mezi rytmem a mozkovými vlnami je využíván v hudebních nahrávkách. Nejefektivněji lze ovlivnit mozkové vlny tak, že použijeme dva rozdílné signály, aby potřebná frekvence byla rozdílem mezi nimi.

Například k dosažení výsledného rytmu 7 Hz se použije jedna frekvence 49 a druhá 56 Hz. Pokud bychom chtěli docílit například výsledných 6 Hz, aplikujeme jeden zvuk o 60 Hz a druhý o 66 Hz. Naše mozkové vlny pulzují a oscilují v určitých frekvencích. Ty se, tak jako zvukové vlny, dají měřit v cyklech za vteřinu.

Rozeznáváme čtyři základní druhy mozkových vln:


Vlny beta - v rozmezí od 14 do 20 Hz náš mozek je produkuje při běžném bdělém stavu vědomí, tyto vlny produkujeme, když se soustřeďujeme na své denní aktivity vůči vnějšímu světu. Vlny alfa - od 8 do 13 Hz - produkujeme je při polosnění a ve stavu meditace, při zavřených očích je jejich průběh silnější. Vlny théta - od 4 do 7 Hz - produkujeme je při vysoké tvůrčí činnosti, ve stavech šamanského vědomí, v hluboké meditaci a ve spánku. Vlny delta - od 0,5 do 3 Hz - produkujeme je ve stavu hlubokého spánku a při bezvědomí, některé nejnovější výzkumy dokazují, že se vyskytují i v hluboké meditaci.


Výzkumy bylo zjištěno, že existují ještě další mozkové aktivity. Jsou to vlny vyšší než beta - od 23 do 33 Hz. Ty jsou spojeny s hyperaktivitou a některými typy úzkosti. Pomocí vln větších než 33 Hz dostáváme okamžité nápady, docházíme náhle k nějakému poznání atd. K nejčastěji používané metodě vedoucí ke změněnému stavu vědomí patří hypnóza. Hypnóza je opředena řadou mýtů a zdánlivými záhadami. Hypnóza představuje změněný stav vědomí, při kterém se objevuje možnost sugestivního navozování představ, forem reagování a chování neodpovídajícího běžné zkušenosti. Hypnóza se již dávno nepředvádí na varietních pódiích, ale přesunula se tam, kam patří - do pracoven psychologů a psychiatrů, kde nehrozí poškození hypnotizovaného." Ing Josef Schrötter

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama