Máslová krize končí! Ministerstvo vyšle do ulic krávy, máslo si snadno udělá každý sám

29. října 2017 v 10:38 | Aisha.Jayne |  Různé

Másla bude konečně dostatek!
Problém s nedostatkem másla hodlá ministerstvo zemědělství zvýšit nejen dotacemi, ale i projektem "Kráva v každé ulici". Startuje už na začátku listopadu.
Zvyšující se cena másla má devastační vliv na českou ekonomiku a podle odborníků nás do konce roku zlepšení nečeká, spíš naopak. Máslo by mělo kolem Vánoc ještě výrazně podražit a reálně vzniká riziko nedostatku cukroví. Ministerstvo zemědělství se tak rozhodlo uchýlit k extrémnímu řešení a startuje projekt nazvaný Kráva v každé ulici.
Za celý projekt zodpovídá náměstek František Měch a na tiskové konferenci ho přirovnal k situaci, kdy v ulici praskne vodovodní potrubí. "V případě nenadálé havárie a nutnosti rozkopat silnici se musí vypnout voda v několika ulicích, v ten moment jsou přistaveny cisterny s vodou, takže obyvatelé okolních domů s nemusí strachovat, že by neměli co pít. A tohle bude stejné." Ministerstvo zemědělství hodlá vyčlenit jednu krávu na 200 obyvatel, každý si pak může přijít nadojit tolik mléka, kolik chce. Samotné máslo si pak vyrobí doma snadno sám.
"U krav budou stát asistenti v reflexních vestách a budou rozdávat letáčky s návodem, jsme si vědomi, že lidé ve městech už možná neví, jak máslo utlouct."

Ani dotaz, kde má člověk žijící například v Praze sehnat máselnici, Měcha nezaskočil: "V armádních skladech jsou desítky tisíc máselnic, které pro aktuální krizi uvolníme a rozpůjčujeme bezplatně všem zájemcům. Bez problémů bychom měli být schopni uspokojit poptávku a máselnice se dostanou do každé rodiny, která o ně projeví zájem."

Celá akce bude financována z programu Město zdraví vesnici, jehož úkolem bylo spojovat zemědělsky aktivní malé obce s obyvateli velkoměst. "Sice musíme kvůli nákupu a transportu krav rušit připravované výměnné tábory mezi městskými a vesnickými dětmi, ale věříme, že až si občané namažou chleba máslem, ocení to," uzavřel tiskovou konferenci Měch. Krávy začátkem listopadu zamíří hlavně do Prahy a do Brna a v následujících dnech se budou distribuovat do zbytku České republiky. "Do konce roku bude Česko plné krav!"

Tímto by měl být základní problém Česka vyřešen a teď už zbývají jen drobnosti jako třeba, jak zbavit více jak desetinu obyvatelstva panického strachu z muslimů, které ani neviděla, jak sestavit slušnou vládu, když s vítězem se nikdo slušný nechce spojovat, jak zvolit slušného prezidenta, když značná část národa je spokojená s tím neslušným....


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co vy a plasty ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama