Glyfosát je jako chemická zbraň, nebezpečný je i po rozkladu v půdě, varuje expert

16. listopadu 2017 v 10:22 | Aisha Jayne |  Zdraví a životní styl
Glyfosát zásadně poškozuje naše zdraví i kdybychom zcela zapomenuli na jeho potenciální rakovinotvornost o které se stále vedou spory. Minimálně mě tedy to, že působí jako endokrinní disruptor anebo mění citlivost k antibiotikům stačí na požadování zákazu jeho použití okolo nás.
Nyní asi hlavní argument pana ministra pro glyfosát je, že nejde tuto látku zakázat ze dne na den, že můžeme gyfosáty jen postupně omezovat, více studovat jejich rizika a alternativy, které třeba mohou být i nebezpečnější... - naprostý souhlas, ale je třeba i dodat, že o potřebě omezit - zakázat glyfosát se vede debata už aspoň deset let (a byli to ti extremističtí nevzdělaní alternativci, kteří na jeho rizikovost a podvody výrobce Monsanta začali upozorňovat), že v samotné EU se jeho omezení - zákaz velmi intenzivně řeší minimálně poslední 3 roky a bohužel to vypadá, že smysluplně reagovat se začíná až pod nátlakem veřejnosti a nezávislých odborníků.
a všichni tři se shodujeme, že glyfosát by se hned měl zcela přestat používat amatérsky - tedy na naše chodníky, trávníky, zahrady a hřiště... - dejte vědět sousedům!
Moc zajímavá debata a zde pár zásadních citací:
prof. Drašar: "Látky, na které se glyfosát v přírodě rozkládá, jsou také nebezpečné, protože ničí lidské erytrocyty. Samotný glyfosát narušuje steroidní hospodaření, takže i odbrourávání cholesterolu, získávání pohlavních hormonů, odbourávání cizorodých látek v organismu a mění citlivost k antibiotikům. "
"Glyfosát se svou strukturou podobá bojové chemické látce VX, která má toxicitu 2,3 mikrogramů na kilogram živé hmoty,"
"stát Californie glyfosát zcela zakázal, výrobce Monsanto reagoval žalobou a v rámci jednání se zjistilo, že Monsanto manipulovalo s daty, které vědcům a soudům předává"
"biopotraviny nejsou zatíženy nežádoucí chemií"
"Bezpečné alternativy jsou jako třeba biologické brasinosteroidy a rozšiřují se i u českých zemědělců."
Pan ministr Marián Jurečka: "zákazník vyhledává málo kvalitu - bio potraviny, zemědělci se podle toho chovají"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama